Kip ovenschotel met Campbell’s soep en chips

Dit recept komt uit de koker van een vroegere Limburgse schoonfamilie. Maar het komt natuurlijk uit de Amerikaanse keuken en is heel erg lekker. Ik gebruik altijd de “Campbell’s Cream of Mushroom Soup” omdat die het meest romig is en Amerikaans, kan vervangen worden door Unox stevige champignonsoep. Zelf de soep (saus) maken is heel eenvoudig dus het recept heb ik onderaan toegevoegd, zelf maken is natuurlijk gezonder en je kunt het makkelijker op smaak brengen en de gewenste dikte bepalen. Zout is niet nodig want dat zit al in de chips en in de soep of bouillon. Lekker retro gerecht dus!

Ingrediënten

2 kipfilets, kort gekookt en in dobbelstenen gesneden

6  stengels bleekselderij, gewassen en in maantjes gesneden

1 blik (300 ml) Campbells champignon crème soep of zelf gemaakte

50 g cashewnoten of een andere noot

200 g geraspte oude kaas

1 zak neutrale chips of kaaschips

Peper

Bereiding

Warm de oven voor op 200 graden.

Meng de kip met de selderij en de noten, breng op smaak met wat peper. Verspreid het mengsel over de bodem van een ovenschaal en giet de romige champignon saus erover.  Nu de laag geraspte kaas erover en daarna de chips.

Zet afgedekt met folie een kwartier in de oven en daarna nog 15 minuten zonder folie. Lekker met rijst of gekookte kriel aarsappels met peterselie.

Variaties:

Indien je van pittig houdt is een toevoeging van sambal of pul biber erg lekker. Maak je de saus zelf dan kun je ook denken aan kerrie of een scheut sherry.

Maak je champignon roomsaus zelf, erg eenvoudig en snel klaar.

Ingrediënten

25 g ongezouten roomboter

250 g champignons, schoongemaakt en in dunne plakjes gesneden

1 witte ui, zeer fijn gehakt

2 teentjes knoflook, uitgeperst

2 el Maizena (bloem kan ook, let op klontjes maar is dan niet gluten vrij).

125 ml room

125 ml paddenstoelen of kippenbouillon

Zwarte peper

Verhit de boter in een koekenpan. Fruit de ui en de knoflook langzaam totdat de ui glazig is geworden.

Voeg nu de champignons toe en bak al roerend 6 minuten geurend gaar.

Neem een kom en doe daar de room, bouillon en de maïzena in. Goed kloppen totdat je een klontjes vrij roommengsel hebt. Giet dit mengsel bij de champignons in de pan. Laat een beetje indikken en het is klaar voor gebruik.

Campbell’s 1-2-3 Dinner

Laatst kwam ik in de kringloopwinkel het Campbell’s 1-2-3 Dinner kook boekje tegen. In het Amerikaans, dus ik kreeg het gratis mee omdat daar volgens de kookboeken meneer heel weinig vraag naar was, naar dat soort boekjes. Het boekje is idiot proof en is voorzien van dikke kartonnen afwasbare pagina’s in de vorm van een soepblik. Prachtig!

Elk recept is voorzien met de foto van elk ingrediënt (niet meer dan 5) en een duidelijke foto van het resultaat. En achterin een conversie lijst van maten en gewichten. Dit recept staat er helaas niet in.

De slogan op de achterkant wil ik jullie niet onthouden:

Turn simple ingredients into easy meals. Make cooking a snap with dozens of delicious 3-step recipes in Campbell’s 1-2-3!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s